The Sims Příběhy trosečníků

Sims příběhy trosečníků„Ještě včera jsem byla uprostřed každodenního shonu v Sim City. A dnes mám namířeno do nejpopulárnějšího střediska pro samotáře na světě a chci o tom napsat článek do časopisu Lidé a země. Je to má jedinečná životní příležitost, jaká se už nemusí opakovat, a to nejen pro moji kariéru spisovatele. Někde tam určitě čeká moje životní láska.“

Takhle začíná příběh Jessicy v posledním díle samostatné série Simáckých příběhů nazvaná prostě a jednoduše The Sims Příběhy trosečníků. Jessica cestuje lodí a osud nebo bohové z Maxis tomu chtěli, aby loď narazila do útesu a nebohou Jessicu vyplavilo moře na zdánlivě člověka pustém ostrově.

Po probrání a zvednutí z písečného podkladu břehu ostrova vidí Jessica pár set metrů od břehu trosky lodi. Uvědomělá mladá spisovatelka nejdříve prohledá naplaveniny na břehu, mezi kterými najde užitečné předměty z vraku lodi, a pokračuje v zabydlování sloužící jako malý tutoriál k uspokojení potřeb Jessicy. Po důkladném otrkání s drsným životem trosečníka chce Jessica postavit vor a rozhodne se prozkoumat části ostrova pro získání materiálu k jeho výrobě.

Průzkumem ostrova najde přítele v podobě obrovské chlupaté opice a důležitou sošku jakéhosi boha domorodců. Ty Jessica objeví spolu s dalšími ztroskotanci ze stejné lodi v průběhu hry. Soška pomůže Jessice najít portály do skrytých zákoutí ostrova a v jeden moment se přiotráví nebezpečným plynem vycházející z její útrob.

Během 24 kapitol se přihodí na ostrově spousta věcí, které jsou zábavné a o mírné dějové zvraty není nouze. Ostrov je obrovsky rozsáhlý a je moc škoda, že do některých lokací se s Jessicou podíváme pouze jednou. Hodně mě překvapil homosexuální vztah Jessicy s domorodou dívkou. Měl jsem za úkol najít Jessice partnera. Kouknul jsem letmo do seznamu přátel a vybral simáka s největší náklonností k Jessice, abych neměl moc práce s dobýváním… byla to žena.

Český překlad trochu haproval a domorodka mluvila v mužském rodě. Zvláštní. Teď lituji, že jsem po skončení příběhu nepokračovat ve hraní a nepokusil se po svatbě dělat WooHoo. Třeba by s toho byly i děti? Další co mě „dostalo“ byla nutnost chodit s Jessicou do práce přivydělat si potraviny (daly se zaopatřit i rybolovem a sběrem ovoce ze stromů) a materiál pro nakupování tretek do dřevěného přístřeší. Do práce chodil i ochočený opičí kamarád!?!

Nelíbily se mi otravné úkoly k získávání přízně některých určených domorodců. Dost mě točil místy bídný překlad úkolů, kdy jsem i po přečtení nápovědy bezradně bloumal po ostrově. Z dobových recenzí jsem se těšil na prý nejlepší díl série, ale nevím, spíš se mi zdál nejodfáklejší…

One thought on “The Sims Příběhy trosečníků

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..