Hudební závislosti Metallica & Volbeat

Po očistném a nasraností ovlivněném albu “St. Anger” moje srdcovka Metallica vydala v září nové cd “Death Magnetic”. Mnozí mudrcové a všeználkové hovoří o návratu Metallicy ke svým thrashmetalovým počátkům. Určité stopové prvky po geniálním albu “…And Justice For All” bych zde s trochou fantazie nalezl, ale nic mimořádného bych zde nenašel.


Já jsem Metallice jako každé nové album i “Death Magnetic” schroustal i s navijákem a dost často se tímto albem opájím do hudební nirvány. Nad tyto řádky zavěšený klip sjíždím dokola až nezdravě často…

Na dánskou chásku Volbeat jsem byl upozorněn v létě kamarádkou Luckou, která jí spatřila na letošním festivale “Master Of Rock” ve Vizovicích. Bohužel jsem tenkrát měl asi zastřený mozek + zalehlé uši a po pár songách na myspace jsem Volbeat uvrhl v zapomnění.

Díky hudební stanici Óčko a pořadu Madhouse mě minulý týden připomněla Volbeat a výše pověšený klip mi způsobil nemalou závislost. Volbeat existují od roku 2001 a na svém kontě mají tři alba. Hudební tok jenž produkují se dá nazvat směsicí heavy metalu, punku, groove, thrashe.

One thought on “Hudební závislosti Metallica & Volbeat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..