Brutal Assault 11.

Den třetí – sobota 12. 8.

Zahájení posledního dne se ujali čeští black metalový Sacrist, ale hudba o ničem… Následující amíci Wasteform ovládli pódium velmi dobrým a řízným hardcorem. Zpěvák postavou připomínal Billy Milana z M.O.D. Třetí kapelou byli čeští zástupci prasečího grindcoru Uprise. Jediný co je odlišovalo od dlouhé řady jim podobných byl o dost variabilnější zpěv a humorem zářící frontman.

Německá Obscura si získala mé sympatie tím, že na to, jací to byli mladí muzikanti, hráli výborný technicky brilantní death metal. Jen více takovýhle mladých nadějných kapel. Colp jsou další metalcoristi a bylo náležitě slyšet, že už mají za sebou nějaký ten pátek odehraný. Výborná hudba!!!

Ve 13 hodin okupovali pódium slovenští Sanatorium drhnoucí snad death/grind. Mému uchu moc nelahodili. Hodně profláklý Cerebral Turbulency ukázali jak se hraje parádní grincore po česku. Paráda!!! Následující Fleshgore zase ukázali jak se na ukrajině hraje hodně brutálně chorobný death metal. Po nich hrající Tisíc let od ráje a Aserbreed jsem takticky vypustil, abych nabral sil do finálového večera.

Po dobití sil jsem rychle spěchal na lotyše Neglected Fields jejichž super kvalitní death metal dost žeru. Jejich letošní album “Splenetic” je naprosto sqělé. Při Neglected začíná trochu pršet a toto počasí vlastně trvalo až do konce festivalu. Po Neglected jsou na řadě Newyorčané Skinless kopírující švédské death metalové klasiky Dismember, které zbožňuju. Musím dodat, že je měli pěkně zmáknuté… Brněnská blacková legenda Root s mistrem Big Bossem sázela hlavně k mému potěšení na novější tvorbu. Ale na klasické fláky taky nezapomněli a v půlce setu nahodily nesmrtelný “Hřbitov” na samém konci pak ještě “666” a “Píseň pro Satana”. Perfektní vystoupení!!!

Gorefest – určitě jedna z nejlepších kapel na Brutal Assaultu. Na tuto znovu obnovenou death metalovou partičku jsem se extrémně těšil a vůbec mě nezklamali ba naopak mě svým ohromným vokálem překvapil Jan-Chris. Výborná show, výborná muzika, výborná banda… Naopak thrashový klasiky Destruction jsem celkem odzíval. Hodně se líbili polským fanouškům, kteří hodně písní s nimi odzpívali.

Další klasickou kapelou byli death metaloví Morbid Angel, ale ani tato banda se mi moc nelíbila. Ono už na deskách se mi né že nelíbí, ale není to ten pravý deathový šálek čaje, který je blízký mému srdéčku. Yo yo Napalm Death je další moje srdcovka. Už jsem je viděl potřetí naživo a nikdy mě nezklamali. Miluju Barnyho nervní pobíhání po pódiu i jejich prvotřídní grind řezaný deathem. K mému potěšení v závěru přihodili ze zlatých časů několik vteřinových songů a úplně nakonec cover od Dead Kennedys “Nazi Punks Fuck Off”… Po Napalm Death jsem na pokraji K.O. vypustil norský neznabohy Mayhem a co mě moooc mrzí pak i Ephel Duath.

Na závěr musím k festivalu napsat, že byl hodně dobrý výběrem kapel, v organizaci akce už by se pár mušek našlo (fronta u vchodu první den, totálně hnusné WC,….), ale myslím, že se daly tolerovat. Trochu byl problém se zvukem, hlavně pod pódiem byl děsný, ale z dálky byl už v pořádku. Určitě ve mně zanechala účast na tomto festivalu krásné vzpomínky. Díky Shindy….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..