Aguirre, Bad Luck Rides On Wheels – Hu hu bar, Chomutov

Tubes Gave Us WingsBezmála čtrnáct dní uběhlo od téhle skvělé akce pořádané Slávou (vokál Kobra XI.) v Hu hu baru a já nebyl schopen napsat ani řádku, slovo, písmenko z mých dojmů.

Honem tedy ke klávesnici, než mě věrná družka skleróza ovine závojem sladkého zapomění 😆

Do podzemního baru jsem se dostavil přibližně s půlhodinovou časovou sekerou a jen co jsem se zapíchl pár metrů od pódia (dá se to vůbec tak nazvat?), začali se chystat frantíci z Bordeaux Aguirre. Ti se zastavili v Chomutově při společné šňůře s němci Bad Luck Rides On Wheels, s kterými vydali společné splitko „Tubes Gave Us Wings“.

U Aguirre mě dost zaujal vysoký holomek u bicích. Nemohl jsem odtrhnout oči a sledoval jak pomalu a důrazně buší do škopků. Nádhera vidět.

Jediným škraloupem, který mě nasral na vystoupení Aguirre, byla krátkost setu. Po dvaceti minutách se v baru objevily policejní šplapky naší primátorky. Tentokrát jim nevadil hluk, ale kontrolovaly povolení k hudební produkci. Škoda, protože podle Slávy by Aguirre byli schopný hrát i dvě hodiny v kuse, to by byla kremace mojí duše…

[singlepic id=1499 w=160 float=center]

[singlepic id=1500 w=160 float=center]

[singlepic id=1501 w=160 float=center]

Zatímco se „domlouvalo“ pokračování hraní, aparáty si připravovali němci Bad Luck Rides On Wheels. Ti se od francouzů odlišovali svižnějšími songy plnými dlouhých instrumentálních ploch. Vokál mi u nich z počátku moc nesedl, ale po pár minutách jsem si zvyknul. Při psaní tohoto článku poslouchám skladby Bad Luck Rides On Wheels na jejich myspace profilu a líbí se mi ještě víc než naživo. V jedné skladbě mají doprovodný ženský vokál. Dobrý…

Bad Luck Rides On Wheels lze znovu v ČR spatřit na festivalu Play Fast or Dont 7 v Hradci Králové. Další zajímavostí je složení kapely. Členové BLROW dále fungují v dalších německých smečkách: Idiot Savant, Wojczech, Who´s my Saviour.

[singlepic id=1502 w=160 float=center]

[singlepic id=1503 w=160 float=center]

[singlepic id=1504 w=160 float=center]

Úderem 22 hodiny musel být koncert ukončen. Snad aby v okolních obytných domech mohli důchodci nerušeně spát a byli brzo ráno čilý ve frontách na zlevněné zboží v chomutovských hypermarketech. Nebo jen primátorka nepřeje zábavu lidem milující extrémní hudbu? Chybí radním desátek ze vstupného do městské kasy na volební kampaně?

Ufff, těším se na další akci v podání Soya Thrashers From Hell, zatím jsem nikdy nebyl zklamaný výběrem kapel.

Poznámka na okraj:
Už jsem si zvykl na ožralý individua na koncertech. Jejich problém, když se namažou a nevnímají hudbu. Smutný spíš je, co se odehrálo při tomto koncertě, kdy jeden týpek usnul ve stoje opřený o stůl s půlitrem piva v rukách. Já mu půlitr vyrval z rukou, aby ho nerozmlátil o zem, ale ostatní dementi mu ve stádiu, kdy ležel na zemi pod stolem, svlíkali kalhoty a kopali ho do zadku. Chtělo by to trochu důstojnosti a nechovat se jako zvířata pánové…

Více fotek v galerii zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.