Další nášup F.E.A.R. – Extraction Point

F.E.A.R. - Extraction PointAno ano ano! První datadisk k F.E.A.R.Extraction Point je dost hustej nášup. Takový skličující pocit samoty a strachu z neznáma doprovázený husinou po těle jsem snad nikdy v žádný jiný hře nezažil. Kam se hrabou hollywoodské horory a další hrůzu rádoby nahánějící braky na tenhle strachem přetékající datadisk k původnímu F.E.A.R.u.

Někteří hráči a herní publicisté Extraction Point odsoudili za malý přínos inovací a slabý příběh s krátkou hrací dobou, ale jsou všichni vedle. Extraction Point je především o atmosféře hrůzy a strachu čemuž napamáhají opravdu skvěle zpracované lokace plné krve, opuštěných stavení a předzvěsti toho, že se tu děje něco opravdu zlého.

[singlepic id=633 w=160 float=center]

[singlepic id=634 w=160 float=center]

[singlepic id=635 w=160 float=center]

Extraction Point začíná pár sekund po skončení původního F.E.A.R.u zřícením vrtulníku v centru zničeného města Auburn obrovskou explozí komplexu Origin. Hráč se pomalu prostřílí městem, projde metrem až do auburnské nemocnice. Prioritním úkolem je dosažení střechy nemocnice, kde by našeho milého mariňáka s dvěmi spolubojovníky měla vyzvednout záchranná helikoptéra. Ale jak to tak bývá vše se semele úplně jinak… Konec hry je opět otevřený a připravený pro druhý závěrečný datadisk Perseus Mandate.

[singlepic id=636 w=160 float=center]

[singlepic id=637 w=160 float=center]

[singlepic id=638 w=160 float=center]

Extraction Point krom pár nových zbraní a nepřátel toho nového opravdu nic nepřinesl. A co nejvíc mě mrzí, nepřinesl ani žádné rozmotání a dovysvětlení příběhu. Podle toho co jsem se dočetl na webu vše se má objasnit až v druhém datadisku. No, budu se muset po něm porozhlédnout.

[singlepic id=639 w=160 float=center]

[singlepic id=640 w=160 float=center]

[singlepic id=641 w=160 float=center]

Technické zpracování je poplatné době vzniku. Tedy přesněji roku 2006, ale nějaký extra velký grafický hnus Extraction Point rozhodně není. Grafika je až na druhém místě – prvotní je S.T.R.A.C.H. !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.